Co warto zwiedzić w Czechach

22 czerwca 2021

Co warto zwiedzić w Czechach? - otwarte granice

Czechy to kraj uwielbiany przez polskich turystów. Nic w tym dziwnego – znajduje się tam wiele atrakcji i pięknych zabytków, które niewątpliwie warto zobaczyć. Dodatkową zaletą jest fakt, że najciekawsze miejsca do zwiedzenia zaczynają się już niemal za samą granicą Polski z Czechami.  Dzięki temu nie musimy planować dalekiej wyprawy, by miło spędzić urlop. 

Ostatni rok nie był łatwy dla nikogo z nas, a wielu zapalonych turystów było zmuszonych odwołać swoje plany przez pandemię COVID-19. Zamknięcie granic wielu państw sprawiło, że podróże zagraniczne stały się utrudnione, lub niemal niemożliwe. Obecnie jednak wszystko wraca do normy, a czeskie granice ponownie są otwarte. Oznacza to jedno: możesz wyciągnąć z szuflady swoje plany na wycieczkę za południową granicę i zwiedzić te wszystkie wspaniałe miejsca oraz zabytki! 

Wybierasz się na wycieczkę do Czech? Zebraliśmy kilka najciekawszych miejsc, które niewątpliwie warto odwiedzić. Gwarantujemy, że przeżycia będą niezapomniane! 

Praga

Praga nie bez powodu uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Liczne zabytki i miejsca do zwiedzania czynią je jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Czechach. Turyści tłumnie przybywają zwiedzać Pragę o każdej porze roku - doskonale spędzisz tam zarówno wakacyjny urlop, jak i przedświąteczny wypad na piękny Jarmark Bożonarodzeniowy!

Najciekawsze miejsca:

- Stare Miasto
- Kutna Hora
- Klasztor Strahov i przynależąca do niego biblioteka
- Złota Uliczka
- Dzielnica Żydowska w Pradze

Skalne miasta – Skały Teplickie i Skały Adrszpaskie

Skalne miasta to doskonałe miejsce na wypad na jeden dzień lub weekend - znajdują się zaledwie 70 kilometrów od Kłodzka. Obiekty te pełne są skał zbudowanych z piaskowców, które nierzadko przyjmują wyjątkowe kształty i rozmiary. W skalnych miastach natrafimy na liczne kaniony, wąwozy, małe jeziora. Cały obszar jest otoczony gęstym lasem, który nadaje temu miejscu wyjątkowego klimatu. Zdjęcia z tych doskonale nadają się na pocztówkę z Czech!

Pałac arcybiskupi w Kromieryżu

Kromieryż to niewielkie miasteczko na Morawach, które - jak wiele miejsc w Czechach - posiada w swojej ofercie turystycznej bardzo interesujące miejsca. Jednym z najważniejszych okolicznych zabytków jest imponujących rozmiarów pałac arcybiskupi, w którym swego czasu zamieszkiwali lokalni hierarchowie kościelni. W pałacu i jego okolicach powstawały zdjęcia do kilku słynnych filmów, takich jak "Kochanek królowej" czy "Amadeusz". Wokół niego rozpościerają się natomiast dwa piękne ogrody. Jednym z nich jest ogród zamkowy w stylu angielskim, drugi zaś to barokowy ogród włoski. Jeśli jesteś wielbicielem zabytków, jest to dla Ciebie fenomenalne miejsce!  

Kromieryż – Pałac Biskupi i Ogród Kwiatowy z Listy UNESCO — adventum

Karlowe Wary

Karlowe Wary to jeden z najbardziej rozległych ośrodków uzdrowiskowych w Czechach. Co roku przybywa tu wielu turystów i lokalnych mieszkańców, którzy oddają się kąpielom w leczniczych źródłach. To doskonałe miejsce na relaks i odpoczynek po ciężkim tygodniu. Prócz gorących źródeł możesz zwiedzić również inne lokalne atrakcje, takie jak wieża widokowa Diana, Moser Glass Museum czy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach.

Ceske Budejovice

To właśnie w tym miejscu powstało kultowe piwo Budweiser! Ceske Budejovice to klimatyczne miasto zaprojektowane w stylu barokowym, którego historia sięga średniowiecza. To prawdziwa gratka dla fanów zwiedzania - warto przyjechać tu choćby po to, by na własne oczy ujrzeć takie zabytki, jak Zamek Cesky Sternberk czy Mariańskie Łaźnie.

Zdjęcia: http://poznanskiprestiz.pl/, rodzinniedookolaswiata.pl, http://adventum.com.pl/, https://pl.wikipedia.org/,

Wyświetleń: 22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz podobne

Wieża Sky Walk w Świeradowie wreszcie otwar...

Wieża Sky Walk w Świeradowie wreszcie otwarta

Nastał moment, na który z niecierpliwością czeka...

Karpacz – duma Karkonoszy...

Karpacz – duma Karkonoszy

Karpacz jest jednym z najpopularniejszym punktów wycieczek wszystkich m...

Rafting — Czym Jest i Gdzie Warto Udać Si...

Rafting — Czym Jest i Gdzie Warto Udać Się Na Spływ?

Czym jest rafting i gdzie warto jecha...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap