Karkonoski Park Ducha Gór

22 czerwca 2021

Gigantei – Karkonoski Park Ducha Gór

Miłośnicy wycieczek po górach nie mają w Polsce na co narzekać. Nowe atrakcje wyrastają jak grzyby po deszczu, a już szczególnie w tym sezonie. Właściciele lokalnych atrakcji oferują turystom wiele interesujących miejsc do zwiedzenia. Chcesz spędzić wakacyjne popołudnie w ciekawy i oryginalny sposób? Jedną z ciekawszych propozycji jest Gigantei - Karkonoski Park Ducha Gór.

Gigantei to park rozrywkowo-edukacyjny, w którym wszystkich czeka świetna zabawa. Obiekt ten położony jest przy drodze pomiędzy Szklarską Porębą, a Jelenią Górą. Choć istnieje od niedawna, już teraz ściąga ciekawskich turystów nie tylko z okolic, ale i z całej Polski. 

Doskonałe miejsce na rodzinny wypad

„Powstał rodzinny park tematyczny o Karkonoszach, ale chcieliśmy zrobić to w ten sposób, żeby ten park był atrakcją dla całej rodziny, więc wymyśliliśmy pewną historyjkę, w którą wplątaliśmy jeszcze gigantyczne owady, w którą wplątaliśmy Ducha Gór, w którą wplątaliśmy w końcu całkowicie nowy produkt turystyczny, a mianowicie strażników Karkonoskich.” – tak wypowiada się założyciel i pomysłodawca parku, Filip Koralewski.

I rzeczywiście, w samym parku Gigantei będziemy mieli okazję zobaczyć jedyne w swoim rodzaju figury Ducha Gór i ogromnych owadów. Nie są one jednak zupełnie przypadkowe: to element legendy, którą założyciele wymyślili po to, by nadać temu miejscu wyjątkowego klimatu. Dzięki temu Gigantei jest czymś więcej, niż zwykłym parkiem przyrodniczym. Kolorowe rzeźby i bajkowe postacie przyciągają uwagę najmłodszych turystów i zachęcają ich do tego, by zgłębiali wiedzę o Karkonoszach. 

Karkonoski Park Ducha Gór to doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę. Dzieci będą bawić się świetnie – to dla nich niepowtarzalna okazja, by poznać historię polskich gór w ciekawszy sposób, niż ze szkolnych książek. Dorośli zachwycą się figurami Ducha Gór, szalonego chemika Olo i olbrzymich owadów, które wykonano z dbałością o każdy szczegół.

W tym sezonie wybierasz się w góry? Karkonoski Park Ducha Gór to przystanek, który musisz zaliczyć! 

Źródło: https://gigantei.pl/

Wyświetleń: 398

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Rafting — Czym Jest i Gdzie Warto Udać Si...

Rafting — Czym Jest i Gdzie Warto Udać Się Na Spływ?

Czym jest rafting i gdzie warto jecha...

Karpacz – duma Karkonoszy...

Karpacz – duma Karkonoszy

Karpacz jest jednym z najpopularniejszym punktów wycieczek wszystkich m...

Wieża Sky Walk w Świeradowie wreszcie otwar...

Wieża Sky Walk w Świeradowie wreszcie otwarta

Nastał moment, na który z niecierpliwością czeka...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap