Zakopane - test Coopera

22 czerwca 2021

Zakopane - test Coopera już niedługo!

Chcesz sprawdzić swoją wytrzymałość i spróbować swoich sił w jednym z najsłynniejszych biegów w Polsce? Teraz masz okazję – po długiej przerwie spowodowanej pandemią uczestnicy ponownie mają okazję zmierzyć się ze sobą w sławnym już teście Coopera. Na czym on właściwie polega? To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe, na które od 2010 roku ściągają zawodnicy z całej Polski. Nazwa nie jest przypadkowa - pomysłodawcą testu z 1968 roku był amerykański lekarz, Kenneth H. Cooper. Na początku służył on tylko potrzebom amerykańskiej armii, dziś jednak mierzą się z nim sportowcy na całym świecie.

XIII Zakopiański Test Coopera | Zakopane - oficjalny serwis internetowy

Sprawdź swoje siły w 12-minutowym biegu!

Test Coopera to prawdziwe wyzwanie - wymaga od każdego uczestnika 12-minutowego biegu... i to bez żadnych przerw! Możesz biec truchtem, a gdy się zmęczysz, pokonać dalszą część drogi pieszo. Najważniejsze, byś trzymał się kluczowej zasady: nie zatrzymuj się za wszelką cenę! Jednak by wygrać, nie wystarczy przez cały kwadrans pozostać w ruchu. Liczy się przede wszystkim dystans, jaki przebędziesz. Organizatorzy zapisują wyniki każdego uczestnika i porównują je ze specjalną tabelą. Na ocenę wpływają przede wszystkim wiek i przebyty dystans. 

XII Zakopiański Test Coopera | Zakopane - oficjalny serwis internetowy

Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki jako biegacz, test Coopera to wydarzenie właśnie dla Ciebie! Nie tylko poczujesz klimat prawdziwego maratonu, ale także będziesz mógł sprawdzić swoją własną wytrzymałość. 12-minutowy bieg uczy umiejętności odpowiedniego rozkładania sił, co jest niezbędną umiejętnością dla każdego, kto chce osiągać sukcesy w bieganiu. To także świetna szansa na to, by zmierzyć się samemu ze sobą. 

To Twój pierwszy test Coopera? A może od 10 lat nie opuściłeś żadnego biegu? Tak czy siak, wiosenna edycja XV Testu Coopera w Zakopanym odbywa się już za kilka dni – nie możesz jej przegapić! 

Źródło: zakopane.pl

Wyświetleń: 288

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Obozy młodzieżowe 2023 – przegląd wyjazd...

Obozy młodzieżowe 2023 – przegląd wyjazdów wspierających pasje dziecka

O talenty trzeba dbać...

Zimowy urlop last minute w górach. O tym mus...

Zimowy urlop last minute w górach. O tym musisz pamiętać!

Zimowe krajobrazy, mroźne powietrze or...

Mobilne domki w Karkonoszach...

Mobilne domki w Karkonoszach

Widok z okien na panoramę Karkonoszy to marzenie wielu z nas. Poranna ...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap