Jelenia Góra Noclegi

4 obiektów na 1 stronach

Karkonosze - noclegi w regionie

1 2 3 4 >>

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Jelenia Góra to największe miasto w rejonie Karkonoszy. Do współczesnych czasów zachowało się tu wiele zabytków - resztki miejskich obwarowań: Brama Wojanowska z basteją, pozostałości murów stanowiące elementy innych budynków m.in. przy ul. Jeleniej oraz Baszty: Grodzka i Zamkowa. W centrum starego miasta znajduje się Plac Ratuszowy z Ratuszem Miejskim z poł. XVIII-tego stulecia. W centrum Jeleniej Góry znajdują się również zabytkowe budynki sakralne: kościół pw. Św. Erazma i Pankracego - najstarsza świątynia Jeleniej Góry (1552 r.), kościół Podwyższenia Krzyża Świętego z początku XVIII-tego wieku - największa świątynia w mieście, kościół pw. NMP, obecnie cerkiew prawosławna Świętych Piotra i Pawła również z XVIII w., kaplica pw. św. Anny - umieszczona wewnątrz średniowiecznej baszty bądź zespół kościoła ewangelickiego z lat 1709-1718: kantorówka, obecnie dom parafialny.

Jelenia Góra to także miasto kultury. Funkcjonują tu teatry (C.K. Norwida i Teatr Animacji), Filharmonia Jeleniogórska, kina, wiele muzeów, galerii. Miasto słynie z organizacji wielu wydarzeń kulturalnych: Wrzesień Jeleniogórski, Krokus Jazz Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, Festiwal Filmów Komediowych "Barejada", Liga Rocka i wiele innych.

Warto odwiedzić to ciekawe miasto - bo to nie tylko centrum - Jelenia Góra to równiez Uzdrowisko Cieplice, Termy Cieplickie, zamek Chojnik. Szukając noclegu w Jeleniej Górze warto szukać w podgórskich dzielnicach: Cieplice, Sobieszów, Jagniątków - stąd bliżej do karkonoskich szlaków.