Szklarska Poręba Noclegi

ZAPRASZAMY NA NOCLEGI W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

44 obiektów na 1 stronach

Karkonosze - noclegi w regionie

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Szklarska Poręba leży na skraju Karkonoszy, u stóp Szrenicy. Nazwa Szklarska Poręba to streszczenie jej przeszłości, w XIV w. powstała tu pierwsza w Sudetach huta szkła, a szklarstwo przez wieki było elementem korzystnym dla rozwoju tej miejscowości.

Dzisiaj miasto jest dużym ośrodkiem turystycznym w Sudetach, a o szklarskich tradycjach miasta przypomina wystawa i pokazy ręcznego wytwarzania szkła w niedużej, prywatnej "Leśnej Hucie". Szrenica jest najczęściej zdobywanym miejscem Karkonoszy. Możemy stąd podziwiać widok na część Karkonoszy, Pogórze Karkonoskie i Góry Izerskie. Od krzesełkowego wyciągu idzie się na wierzchołek około 10 minut. Warto również zobaczyć karkonoskie wodospady: Wodospad Kamieńczyka i Wodospad Szklarki.

Szklarska Poręba to bogata baza noclegowa, mogąca pomieścic i nakarmić tysiące turystów. Bez trudu znajdziesz odpowiadające Ci noclegi w Szklarskiej Poręby. Szklarska Poręba zaprasza zarówno turystów, rowerzystów jak i narciarzy - na tych ostatnich czeka wiele tras, wyciągów i tras biegowych.