0

Wisła Noclegi

Znaleziono 2 obiekty spełniające Twoje kryteria

Beskidy - noclegi w regionie

1

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Wisła to nieduże miasto położone w głębi Beskidu Śląskiego - to znany ośrodek wypoczynkowy, turystyczny, sportowy. Być może nie każdy o tym wie, ale w obrębie admninistracyjnym Wisły, na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które łącząc się z potokiem Malinka tworzą najdłuższą rzekę Polski - Wisłę.

Wisła otoczona jest górskimi szczytami - pasmem Wielkiej Czantorii i Stożka, grzbietem Równicy oraz pasmem Baraniej Góry. Nic więc dziwnego, że w okolicy wytyczono gęstą sieć szlaków turystycznych i rowerowych. Turyści mogą również korzystać z basenów kąpielowych (odkrytych i krytych), boisk sportowych, kortów tenisowych, siłowni, fitness klubów, wypożyczalni sprzętu sportowego. Zimą Wisłą zaprasza miłośników sportów zimowych - zachęca duża ilość wyciągów i tras narciarskich.

Noclegi w Wiśle to bogata oferta - od tanich kwater prywatnych, poprzez wille, pensjonaty, aż po luksusowe hotele. Równie bogata jest baza gastronomiczna - bary, puby, kawiarnie, restauracje, gospody i karczmy góralskie.