location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Kościelisko Noclegi (28)

Willa ROHACZE w Kościelsku. Budynek wykonany jest całkowicie z drewna w stylu góralskim - cztery apartamenty (4-5 osób) i dwa pokoje 3-osobowe.

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Zapraszamy do naszego Ośrodka w samym sercu gór wszystkich tych, którzy pragną spędzić miły urlop w Tatrach.

NOWY DOM WCZASOWY - Komfortowe pokoje 2,34-os. z możliwością wyżywienia. Zapraszamy również grupy. Komfortowe noclegi w Zakopanem.

Willa Siklawa to kompleks składający się z dwóch domów znajdujących się w dużym ogrodzie z pięknym widokiem na góry.

Oferujemy komfortowe pokoje urządzone w stylu góralskim o podwyższonym standardzie.

Kościelisko - u stóp Tatr Zachodnich, pod pasmem Gubałowskim - to jeden z najwspanialszych terenów podgórskich w Polsce. Możemy tu zetknąć się z żywą tradycją, pamiątkami kilkuwiekowej historii, zabytkami gospodarki, autentyczną sztuką ludową. Kościelisko pociąga turystów z całej Polski niezmiernym pięknem i urozmaiceniem terenu. Wychodzi stąd wiele szlaków. Miejscowość oferuje bardzo dobrą sportową infrastrukturę oraz bazę noclegową.

Kościelisko jest sławnym miejscem letniskowo-wypoczynkowym. Przeszło do literatury i legend dzięki Janowi Krzeptowskiemu-Sabale, Andrzejowi Tylka-Suleja, Janosikowi Nędzy-Litmanowskiemu czy Tomaszowi Gadeji. Najbardziej wartościowym zabytkiem góralskiego budownictwa jest chałupa Sabały, która została wybudowana w XVIII-tym wieku. Organizowane były tu rodzinne zjazdy i mieściło się gniazdo słynnego rodu Krzeptowskich.

Spędzając wczasy w Kościelisku należy obejrzeć kapliczkę zbójnicką, położoną niedaleko zielonego szlaku, który wiedzie dnem doliny. Zbudowano ją przy wejściu na polanę Stare Kościeliska. Jeśli wierzyć legendzie, stworzyli ją zbójnicy jako wotum dziękczynne. Później rozbudowali ją tutejsi górnicy. Za wejście do doliny pobierana jest opłata. Kolejną ciekawostką Kościeliska jest kościół pw. św. Kazimierza Królewicza. Można tutaj zobaczyć wiele elementów charakterystycznych dla ludowej architektury, ołtarze również wykonane są w charakterystycznym zakopiańskim stylu. Musimy również zobaczyć Willę "Dyrektorówkę" czyli dom Dłuskich. Mieści się w zespole Wojskowego Domu Wypoczynkowego. Powstała w 1907 roku.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0