Kościelisko Noclegi

7 obiektów na 1 stronach

Tatry - noclegi w regionie

1

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Kościelisko - u stóp Tatr Zachodnich, pod pasmem Gubałowskim - to jeden z najwspanialszych terenów podgórskich w Polsce. Możemy tu zetknąć się z żywą tradycją, pamiątkami kilkuwiekowej historii, zabytkami gospodarki, autentyczną sztuką ludową. Kościelisko pociąga turystów z całej Polski niezmiernym pięknem i urozmaiceniem terenu. Wychodzi stąd wiele szlaków. Miejscowość oferuje bardzo dobrą sportową infrastrukturę oraz bazę noclegową.

Kościelisko jest sławnym miejscem letniskowo-wypoczynkowym. Przeszło do literatury i legend dzięki Janowi Krzeptowskiemu-Sabale, Andrzejowi Tylka-Suleja, Janosikowi Nędzy-Litmanowskiemu czy Tomaszowi Gadeji. Najbardziej wartościowym zabytkiem góralskiego budownictwa jest chałupa Sabały, która została wybudowana w XVIII-tym wieku. Organizowane były tu rodzinne zjazdy i mieściło się gniazdo słynnego rodu Krzeptowskich.

Spędzając wczasy w Kościelisku należy obejrzeć kapliczkę zbójnicką, położoną niedaleko zielonego szlaku, który wiedzie dnem doliny. Zbudowano ją przy wejściu na polanę Stare Kościeliska. Jeśli wierzyć legendzie, stworzyli ją zbójnicy jako wotum dziękczynne. Później rozbudowali ją tutejsi górnicy. Za wejście do doliny pobierana jest opłata. Kolejną ciekawostką Kościeliska jest kościół pw. św. Kazimierza Królewicza. Można tutaj zobaczyć wiele elementów charakterystycznych dla ludowej architektury, ołtarze również wykonane są w charakterystycznym zakopiańskim stylu. Musimy również zobaczyć Willę "Dyrektorówkę" czyli dom Dłuskich. Mieści się w zespole Wojskowego Domu Wypoczynkowego. Powstała w 1907 roku.