location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Piechowice Noclegi (8)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Piechowice to miasto i jednocześnie gmina u stóp Karkonoszy. Górzyniec, Pakoszów, Michałowice oraz Piastów to również część Piechowic. Historia Piechowic sięga XIII w. Na tym obszarze działał młyn wodny (stąd w herbie miejscowości znajduje się młyńskie koło). Następnie pojawiło się na tym obszarze szklarstwo oraz tkactwo, a dodatkowo papierniczy młyn. W XIX w. powstała, działająca po dziś dzień huta szkła - Huta Szkła Kryształowego Julia - jedna z atrakcji miasta.

Piechowice, choć nie tak znane niczym Karpacz albo Szklarska Poręba, są uroczo położone - u stóp gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad niedużą rzeką Kamienną. To świetne miejsce do turystyki tak rowerowej jak i pieszej. Istnieje tu wiele szlaków dostępnych dla rowerzystów. Choć nie każdy o tym wie, to na terenie gminy położone są Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki czy Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.). Znajduje się tu także Złoty Widok (Michałowice) - próg skalny stanowiący punkt widokowy.

W miasteczku, przy głównej ulicy, warto zobaczyć 700-letniego Cisa, w Górzyńcu "Rezerwat Krokusów" (rozkwitają na początku maja), w ciągu ulicy Sudeckiej zlokalizowany jest tunel skalny. Piechowice to również zabytkowy neoromański kościół i, wspomniana już uprzednio, Huta Julia.

Piechowice są dobrze skomunikowane - przebiega przez nie droga krajowa nr 3 Świnoujście - Jakuszyce, działa kolej oraz komunikacja autobusowa i miejska z Jeleniej Góry. Piechowice to świetne miejsce na spędzenie wczasów, wakacji, urlopu czy tylko jednego z długich weekendów - czy to latem, czy zimą. Noclegi w Piechowicach to różnorodna oferta - od hoteli i apartamentów po pokoje i kwatery prywatne.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0