location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Świeradów-Zdrój Noclegi (21)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Świeradów-Zdrój to turystyczne miasto w Górach Izerskich, w pobliżu niemieckiej i czeskiej granicy. Świeradów-Zdrój - to miasto uzdrowisko, tutejsze wody zdrojowe z radonem oddziaływają prozdrowotnie na organizm. Atrakcją jest wyjątkowa Hala Spacerowa - to przeszkolona, zadaszona hala o długości 80 metrów, o modrzewiowej konstrukcji, bogato zdobiona, z małą sceną, odbywa się na niej wiele koncertów. W tej hali jest źródło z pijalnią wód (szczawy radonowo-żelaziste). W okolicy Domu Zdrojowego znajduje się Park Zdrojowy.

Świeradów-Zdrój to znakomite miejsce do wędrówek w Góry Izerskie. Najbliższy szczyt to Izerski Stóg (1107 m n.p.m.) z górskim schroniskiem. Można na niego dotrzeć idąc jednym ze szlaków turystycznych, względnie wjechać nowoczesną Koleją Gondolową. Kolej funkcjonuje cały rok, wwożąc narciarzy zimą, a latem - turystów rowerowych oraz pieszych. W sąsiedztwu Izerskiego Stogu leży czeski wierch Smrek (1124 m n.p.m). Z tej lokalizacji warto iść bardziej na wschód, na Halę Izerską do następnego schroniska - Chatki Górzystów.

Świeradów Zdrój zimą zaprasza narciarzy. Dzięki kolei gondolowej bez trudu można dotrzeć na Izerski Stóg, a tutaj na entuzjastów "białego szaleństwa" czeka długa na 2500 m trasa narciarska - sztucznie dośnieżana i oświetlona po zachodzie słońca. W sąsiedztwie nie brakuje także krótszych stoków i tras i łatwiejszych. Funkcjonuje tutaj także wiele tras dla "biegaczy" na nartach. Świeradów-Zdrój i Góry Izerskie są stolicą rowerzystów górskich. Wyznaczonych jest tu dużo tras rowerowych, mają miejsce maratony rowerowe, downhill, MTB bądź konkursy BMX.

Świeradów to dobra baza wypadowa - funkcjonuje tu wiele restauracji kawiarni, barów, z kolei noclegi w Świeradowie-Zdroju to przeróżna oferta hoteli, apartamentów, domów gościnnych, pensjonatów. Nie brakuje też tańszych pokoi i kwater.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0