Pogoda w Zakopanem

13 marca 2023

Zakopane – to malownicze miasteczko w południowej Polsce, położone w sercu Tatr.

Zakopane – to malownicze miasteczko w południowej Polsce, położone w sercu Tatr. Jest to popularny ośrodek zarówno wśród turystów krajowych, jak i zagranicznych. Jednak, jak każde miejsce na ziemi, Zakopane ma swoje specyficzne warunki klimatyczne i pogodowe.

Warunki pogodowe

W Zakopanem klimat jest typowo górski. Charakteryzuje się on dużymi amplitudami temperatury, niskimi opadami oraz krótkim okresem wegetacyjnym. W ciągu roku średnia temperatura w Zakopanem wynosi około 6°C. W lipcu i sierpniu jest najcieplej, średnia temperatura wynosi wtedy około 20°C, a najzimniej jest w styczniu i lutym, gdy temperatura spada nawet do -7°C. Niemniej jednak Zakopane jest popularnym miejscem wypoczynku zarówno w lecie, jak i w zimie.

Latem Zakopane oferuje turystom piękne widoki, krajobrazy oraz liczne atrakcje turystyczne. W tej porze roku temperatura oscyluje w granicach 20°C. Ilość opadów nie jest duża, ale żeby się nie bać, że urlop zostanie zepsuty przez deszcz – warto sprawdzać prognozę za pomocą serwisu https://icmmeteo.pl/13508/zakopane. Latem najbardziej popularnymi atrakcjami są: wędrówki w Tatrach, kąpiele w basenach termalnych, a także spacer po Krupówkach.

Jesień w górach to czas, gdy liście drzew przybierają piękne odcienie czerwieni i żółci, a cały krajobraz wygląda cudownie. O tej porze roku temperatura wynosi około 10°C, a pogoda jest bardzo zmienna. Jeśli dzień ciepły i słoneczny – warto zorganizować wycieczkę w Tatry. Natomiast jeśli niepogoda – zalecane są kąpiele w termach, a także odwiedzenie licznych muzeów i galerii sztuki.

Zima w Zakopanem – to czas, gdy miasto zmienia się w śnieżną krainę. Góry pokrywają się białym śniegiem i dzięki pięknej scenerii i licznym atrakcjom, Zakopane przyciąga turystów z całego świata. Narty, snowboard, czy kulig – każdy znajdzie coś dla siebie. W Zakopanem śnieg zwykle zalega od końca listopada do końca marca, a temperatura spada do -7°C.

Wiosną Zakopane budzi się do życia. W tym okresie roku temperatura rośnie do około 12°C, a w górach zaczyna topnieć śnieg.

Należy jednak pamiętać, że pogoda w Zakopanem jest zmienna i nieprzewidywalna. W górach zawsze trzeba liczyć się z nagłymi zmianami pogody, takimi jak nagłe burze, deszcze, czy gwałtowne ochłodzenia. Dlatego przed wyruszeniem na wędrówkę lub na narty warto zapoznać się z aktualnymi informacjami o pogodzie na stronie icmmeteo.pl i odpowiednio się przygotować.

Warto również pamiętać, że Zakopane jest popularnym ośrodkiem turystycznym, dlatego w sezonie turystycznym miasto może być bardzo zatłoczone, a ceny noclegów mogą wzrosnąć. Dlatego lepiej rezerwować noclegi wcześniej i wybierać sezon niski, aby uniknąć tłumów i zbyt dużych kosztów.

Podsumowanie

Zakopane to miejsce pełne uroku, którego piękno można podziwiać na różne sposoby w różnych porach roku. Miasto oferuje liczne atrakcje turystyczne przez cały rok, więc nie ma znaczenia, kiedy planujesz swoją podróż, ponieważ zawsze znajdziesz coś ciekawego dla siebie. Warto jednak pamiętać, że w górach trzeba liczyć się z nagłymi zmianami pogody i warto być odpowiednio przygotowanym na każde warunki pogodowe.

Wyświetleń: 2180

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Zakopane - test Coopera...

Zakopane - test Coopera

Zakopane - test Coopera już niedługo! Chcesz sprawdzić swoją wytrzyma...

Jak wyglądają wczasy rehabilitacyjne i lecz...

Jak wyglądają wczasy rehabilitacyjne i lecznicze w górach?

Powrót do zdrowia nie zawsze jest ła...

Obozy młodzieżowe 2023 – przegląd wyjazd...

Obozy młodzieżowe 2023 – przegląd wyjazdów wspierających pasje dziecka

O talenty trzeba dbać...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap