Walizka dziecięca do samolotu – jaki model wybrać?

5 kwietnia 2023

Walizka dziecięca to sposób na włączenie malucha do podróży, ale też odciążenie własnego bagażu. Kolorowa walizka z pewnością sprawi frajdę dziecku, a jej funkcjonalność poprawi komfort całej podróży. Jaką walizkę dla dziecka wybrać, by połączyć jej użyteczność ze świetnym wyglądem?

Jak wyglądają walizki dla dzieci?

Walizki dla dzieci są przede wszystkim kolorowe i efektowne. Najmłodsi, ale także nieco starsi podróżnicy, nawet w wieku nastoletnim, cenią sobie wygląd bagażu. Maluchy chcą, by ich walizki były wesołe i związane z ich światem – potworki, zabawne jednorożce czy zwierzaki to z pewnością TOP pożądanych grafik. Niektóre dzieci, zwłaszcza starsze, cenią sobie bardziej zachowawczy wygląd. Walizki pastelowe, ale także o wyrazistych, mocnych kolorach mają swoich wielbicieli. Najważniejsze jest to, by pozwolić dziecku wybrać swoją walizkę, zgodnie z jego własnym gustem.

Twarda walizka dziecięca – jaki materiał wybrać?

Materiał, z jakiego wykonana jest walizka, ma ogromne znaczenie dla jej funkcjonalności. Dla dzieci do samolotu najlepiej wybierać walizki twarde. Są one praktyczne, ale także ze względu na swoje właściwości, łatwiej umieścić na nich ciekawe grafiki. Jaki twardy materiał wybrać? Jeśli podróżujemy sporadycznie, samochodem czy pociągiem, można sięgnąć po budżetową wersję walizki z twardego ABS. Jeśli jednak szukamy walizki do samolotu, warto postawić na mocniejsze materiały. Obsługa lotniska zwykle niespecjalnie zwraca uwagę na dbałość o bagaż. Nieraz jest on rzucany, dlatego warto postawić na takie materiały, jak polipropylen czy policarbon. Ten ostatni jest niezwykle mocny i odporny na uszkodzenia. Polipropylen jest za to elastyczny i prędzej się wgniecie niż pęknie. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając walizkę do samolotu dla dziecka?

Kółka są ważnym elementem każdej walizki. W przypadku bagażu dziecięcego powinny obracać się o 360 stopni, umożliwiając ich ciągnięcie czy pchanie po różnej nawierzchni. Na lotnisku zwykle nie ma z tym problemu, ze względu na dogodną powierzchnię, jednak trzeba pamiętać, że walizkę przenosi się także poza lotniskiem, gdzie nie zawsze jest płasko i dogodnie do pchania bagażu. Ważne jest też, by walizka dziecięca była odpowiedniej wielkości. Nie może przytłaczać malucha swoimi gabarytami, ale umożliwiać swobodne jej przemieszczanie.

Wybierając walizkę dziecięcą do samolotu, musimy brać pod uwagę przede wszystkim jej solidność i wygodę malucha, by podróż była dla wszystkich wygodna.

Wyświetleń: 1471

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Jak wyglądają wczasy rehabilitacyjne i lecz...

Jak wyglądają wczasy rehabilitacyjne i lecznicze w górach?

Powrót do zdrowia nie zawsze jest ła...

Mobilne domki w Karkonoszach...

Mobilne domki w Karkonoszach

Widok z okien na panoramę Karkonoszy to marzenie wielu z nas. Poranna ...

Zakopane - test Coopera...

Zakopane - test Coopera

Zakopane - test Coopera już niedługo! Chcesz sprawdzić swoją wytrzyma...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap