Jak dobrać sprzęt narciarski?

5 grudnia 2022

Niezależnie od tego jaki typ narciarstwa uprawiamy, sprzęt oraz akcesoria do niego spełniają kluczową rolę jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie wyposażenie?

Narty dobrane do stopnia zaawansowania

Narciarstwo jest pięknym sportem, który daje poczucie wolności oraz niesamowitą radość z aktywności. Jest to jednak również sport, który wymaga odpowiedniego przygotowania.

Jedną z pierwszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę to wybór właściwych nart. Rodzaje oraz wielkość nart dobiera się pod względem rodzaju narciarstwa, a następnie bierze się pod uwagę płeć, wagę oraz wysokość użytkownika. Ważny jest również poziom umiejętności.

Osobom początkującym zaleca się narty krótsze oraz niższej sztywności.  Im lepiej umiemy nimi manewrować oraz utrzymywać stabilność, tym bardziej możemy próbować swoich sił w dłuższych i twardszych nartach. Nie oznacza to równocześnie, że na krótszych nie jeżdżą zawodowcy. Na tego typu nartach przy dużych umiejętnościach jesteśmy w stanie wykonać bardzo szybkie zwroty.

Dopasowanie nart jest bardzo ważne, podczas pierwszego zakupu polecane jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni model.

Rozmiar odzieży oraz obuwia

Decydując się na regularne jeżdżenie na nartach powinniśmy się zaopatrzyć w specjalnie zaprojektowaną odzież. Ma być termoizolacyjna, oddychająca oraz odporna na wodę oraz wiatr.

Bardzo ważne jest właściwe jej dobranie pod względem rozmiaru. Ubrania muszą opinać ciało i jednocześnie nie ograniczać ruchów. Na nartach potrzebujemy jak najwięcej swobody.

Jednak zbyt duże rozmiary będą nam przeszkadzać, dlatego przy zakupie kierujmy się budową naszego ciała.

Równie ważny jest odpowiedni rozmiar obuwia. Jedynie idealnie dopasowane buty będą spełniały swoją rolę. Musimy pamiętać też o dodatkowej przestrzeni na ciepłą skarpetę.

Dopasowanie swojej garderoby to nie tylko kwestia wygody podczas użytkowania, ale przede wszystkim naszego bezpieczeństwa.

Zapewnienie bezpieczeństwa

Będąc przy kwestii bezpieczeństwa nie da się nie wspomnieć o dwóch bardzo ważnych i niezbędnych elementach wyposażenia, mianowicie o goglach oraz kasku.

Kask będzie chronił naszą głowę przed urazami podczas wypadków. Musi być idealnie dopasowany do rozmiaru głowy oraz posiadać bezpieczne zapięcia, które łatwo możemy zapiąć i jednocześnie ich system zabezpiecza je przed samoistnym odpinaniem.

Gogle osłaniają oczy przed ciałami obcymi, wiatrem oraz śniegiem. Zmysł wzroku jest najważniejszy podczas poruszaniu się po stoku, dlatego musimy mieć idealną widoczność. Gogle muszą przylegać perfekcyjnie do twarzy. Ich soczewki najlepiej jeżeli mają filtry antyrefleksyjne oraz powłokę chroniącą od promieniami UV.

Ważną rolę spełniają też rękawice. Pośród produktów wybierz te, które cechują się mocną przyczepnością. Od tego będzie zależało, czy dasz radę utrzymać kijki podczas zjazdów. Muszą być też wykonane z nieprzemakalnego materiału.

Poszukując najlepszej jakości produktów poszukaj ich w ofertach sprawdzonych sklepów internetowych https://www.sport-shop.pl/sprzet-narciarski-c-773.html.

Kwestia jakości

Każda część naszej garderoby lub element wyposażenia narciarskiego musi być wykonany z jak najlepszych materiałów.

Wytrzymałość będzie zapewniała skuteczność funkcji oraz nasze bezpieczeństwo. Przerwana odzież straci właściwą termoizolację oraz swoją nieprzepuszczalność. Mikropęknięcia na kasku mogą okazać się bardzo niebezpieczne podczas upadku. Podobnie gogle nie mogą mieć zarysowań, ponieważ każde z nich będzie w jakimś stopniu ograniczało naszą widoczność.

Jeżeli jesteś fanem narciarstwa pamiętaj o tym, żeby uprawiać ten sport z rozwagą i zadbać o swoje zdrowie. Właściwie dobrany, wysokiej jakości ekwipunek będzie w tym niezwykle pomocny.

Wyświetleń: 15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap