Szlaki górskie w USA - inne oblicze Ameryki

12 września 2022

Podróż do Stanów Zjednoczonych Ameryki jest marzeniem wielu naszych rodaków. Niektórym nie wystarczy jednak sama wyprawa za Ocean, w tym odwiedzenie najpopularniejszych miejsc. Jeśli ktoś uwielbia podróże połączone z aktywnością fizyczną powinien rozważyć przejście jednym z górskich szlaków w USA. Podpowiadamy, które lokalizacje są godne polecenia oraz w jaki sposób najlepiej zorganizować taką wycieczkę.

Szlaki górskie w USA 

Stany Zjednoczone każdego roku przyciągają miliony turystów z całego świata, w tym oczywiście także z Polski. Wielu podróżnych przyjeżdża do USA, aby na własne oczy zobaczyć piękne krajobrazy, które dotychczas mogli oglądać wyłącznie w filmach czy serialach. Chcąc poznać prawdziwe oblicze tego kraju, warto wybrać się na jeden z górskich szlaków. Parki narodowe oraz rezerwaty są bowiem wizytówką Stanów Zjednoczonych i dla wielu ich główną atrakcją. 

Podróż do USA - jak zaplanować?

Wyprawa do Stanów Zjednoczonych nie jest obecnie tak trudna, jak się może wydawać. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad dokładnym celem podróży oraz jej datą. To z kolei pozwala na zarezerwowanie lotów i noclegów z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu można liczyć na niższe ceny. Jest to o tyle ważne, że tani bilet do USA może znacząco zmniejszyć wydatki ogólne związane z podróżą. Najbardziej atrakcyjne cenowo loty można znaleźć choćby za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl, gdzie w jednym miejscu dostępne są oferty wszystkich działających na naszym rynku przewoźników. Na uwagę zasługuje też opcja MultiLine, a więc lotów łączonych, która dzięki wykorzystaniu unikatowej technologii doboru najkorzystniejszych  połączeń umożliwia optymalizację czasu oraz kosztów podróży. 

Szlaki górskie w Stanach Zjednoczonych - które wybrać?

Stany Zjednoczone to kraj ponad 150 parków narodowych, z czego spora część to teren górzysty. Nie dziwi więc fakt, że kraj ten jest tak chętnie wybieranym kierunkiem przez miłośników aktywnego spędzania urlopu. Dla nich nie ma nic lepszego niż wędrówka po górskich szlakach, na łonie natury. Każda trasa jest inna, posiada swoją specyfikę, dlatego do planowania wyprawy trzeba podchodzić indywidualnie, biorąc pod uwagę przede wszystkim długość oraz poziom trudności. Najbardziej znanymi trasami w USA są oczywiście te należące do tzw. potrójnej korony. Chodzi o bardzo długie, niezwykle malownicze szlaki jak Appalachian Trail, Continental Divide czy Pacific Crest Trail. Nie można pominąć także trekkingu po Wielkim Kanionie, Delicate Arch  czy też trasy Glacier Point Road położonej w środkowej Kalifornii. To tylko kilka szlaków w USA, które cieszą się zainteresowaniem ze strony turystów. Część z nich jest na tyle krótka, że można pokonać ten dystans w kilka godzin, na przejście innych potrzeba z kolei tygodni, a nawet miesięcy. Zawsze jednak można zdecydować się tylko na jeden wybrany wycinek całej trasy i odwiedzić miejsca, które chce się zobaczyć. 

Jak przygotować się do wyprawy? 

Szykując się na wyprawę do USA w celu odwiedzenia górskich szlaków, nie można pominąć wielu kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Mowa tutaj w szczególności o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego, z uwzględnieniem górskich aktywności. Planując trekking trzeba też zabrać ze sobą odpowiedni ubiór, w tym wygodne buty nad kostkę, kurtkę przeciwdeszczową, plecak itp. Pamiętajmy, aby mierzyć siły na zamiary i wybierać tylko te trasy, na które jesteśmy fizycznie przygotowani. Każda taka aktywność powinna być przyjemnością, szczególnie, jeśli w tym celu organizuje się podróż do Stanów Zjednoczonych. 

Wyświetleń: 346

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap