Karpacz Noclegi

57 obiektów na 1 stronach

Karkonosze - noclegi w regionie

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Karpacz to chyba najbardziej znane miasto w Karkonoszach. Położony jest u stóp najwyższego szczytu Sudetów - Śnieżki (1603 m n.p.m.). W Karpaczu Górnym, przy niebieskim szlaku turystycznym, stoi drewniany kościółek - Świątynia Wang, wzniesiony w XIII-tym wieku, w południowej Norwegii. W 1841 roku świątynię zakupił król Fryderyk Wilhelm IV i w 1842 roku przeniesiono go z Berlina do Karpacza i poddano częściowej przebudowie. W okolicach Świątyni Wang znajduje się Miejskie Muzeum Zabawek. Jest to nieduże i niezwykłe muzeum ze zbiorami Henryka Tomaszewskiego - mistrza wrocławskiej pantomimy.

Karpacz to dobra baza wypadowa w góry. Czarny szlak turystyczny prowadzi z Karpacza do Sowiej Doliny, najpiękniejszej doliny Karkonoszy. Niebieskim szlakiem z Karpacza Górnego możemy wybrać się do Kotłów Małego i Wielkiego Stawu. Droga nie jest zbyt nużąca. Prowadzi przez las i śródleśne polany. Z Karpacza dojdziemy również na Śnieżkę. Na szczycie stoi kaplica św. Wawrzyńca z XVII wieku, budowla obserwatorium meteorologicznego (w kształcie charakterystycznych spodków), czeska stacja pocztowa oraz stacja wyciągu z miejscowości Pec pod Sněžkou. Trasa na Śnieżkę jest dość wyczerpująca, ale można skorzystać z kolejki na Kopę - wówczas zostaje nam do pokonania tylko końcowy odcinek.

Karpacz to bogata baza noclegowa, mogąca pomieścic i nakarmić tysiące turystów. Bez trudu znajdziesz odpowiadające Ci noclegi w Karpaczu. Karpacz zaprasza zarówno turystów jak i narciarzy - na tych ostatnich czeka wiele tras i wyciągów.