location_on Dowolna lokalizacja

widgets Ośrodki rehabilitacyjne

checked Dowolne udogodnienie

Ośrodki rehabilitacyjne w górach

Ośrodki rehabilitacyjne i turnusy rehabilitacyjne w górach

Ośrodki rehabilitacyjne i turnusy rehabilitacyjne w górach

Szukasz odpowiedniego ośrodka rehabilitacyjnego w górach oferującego turnusy rehabilitacyjne? Interesują Cię sprawdzone oferty związane z rehabilitacją dla dorosłych oraz dzieci? Nic prostszego! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź miejsce oraz ofertę, które spełnią Twoje oczekiwania w górach. Ośrodki rehabilitacyjne w górach zatrudniają specjalistów takich jak fizjoterapeuci, lekarze rehabilitacji, pielęgniarki i terapeuci, którzy zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę medyczną. W miejscach, gdzie odbywają się turnusy rehabilitacyjne, często znajdują się specjalistyczne sanatoria i ośrodki rehabilitacyjne, które oferują zakwaterowanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Turnusy rehabilitacyjne w górach mogą trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od potrzeb pacjenta i rodzaju terapii. Dłuższe pobyty pozwalają na bardziej kompleksową rehabilitację. Wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferuje po sezonie tanie turnusy rehabilitacyjne 7-dniowe w górach oraz turnusy rehabilitacyjne 14 dniowe w górach. Pamiętaj, że ośrodki rehabilitacyjne w górach to coś więcej niż aktywna forma rehabilitacji, to również świetna okazja do wypoczynku.

Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych nad morzem. Wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferuje po sezonie turnusy rehabilitacyjne 7-dniowe w górach oraz turnusy rehabilitacyjne 14-dniowe w górach. Najwięcej sprawdzonych informacji można znaleźć na stronach PFRON. Najczęściej wynosi ono od 20% do 30% średniego wynagrodzenia. 

W górach znajduje się wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferujących turnusy rehabilitacyjne dla dzieci oraz dorosłych. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych pobyty urozmaicone są ciekawymi zajęciami integracyjnymi i kulturalno-oświatowymi.

Dodatkowe zabiegi zależą od kategorii wybranego obiektu. Wiele z nich oprócz turnusów rehabilitacyjnych i leczniczych oferuje pakiety związane z odnową biologiczną, dietetyką oraz SPA. Ośrodki rehabilitacyjne w górach zatrudniają specjalistów takich jak fizjoterapeuci, lekarze rehabilitacji, pielęgniarki i terapeuci, którzy zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę medyczną.

Wysokość dofinansowania z PFRON do turnusów rehabilitacyjnych wynosi:

- 30% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby niepełnosprawnej w wieku do lat 16 oraz osoby niepełnosprawnej w wieku 16-24 uczącej się i niepracującej, bez względu na stopień niepełnosprawności,

- 27% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,

- 25% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej z lekkim stopniem niepełnosprawności,

- 20% przeciętnego wynagrodzenia dla: opiekuna osoby niepełnosprawnej ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby niepełnosprawnej zatrudnionej w zakładzie pracy chronionej.

Wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferuje po sezonie tanie turnusy rehabilitacyjne 7-dniowe w górach oraz turnusy rehabilitacyjne 14-dniowe w górach. Pamiętaj, że ośrodki rehabilitacyjne w górach to coś więcej niż aktywna forma rehabilitacji, to również świetna okazja do wypoczynku.

Do najpopularniejszych schorzeń leczonych należy reumatyzm. Reuamtologia obejmuje schorzenia kości, stawów oraz tkanek łącznych. Zabiegi wykonywane w ramach reuamtyzmu to: temoterapia, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia. 

Inne schorzenia leczone w sanatoriach to osteoporoza, choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, kardiologiczne, nadcićnienie, otyłośc, cukrzyca.

Ośrodki rehabilitacyjne nad morzem obejmują różne formy turnusów rehabilitacyjnych, takie jak fizjoterapia, hydroterapia, terapie uzdrowiskowe (np. błotne kąpiele), masaże, ćwiczenia rehabilitacyjne, a także edukację zdrowotną i psychoterapię. W ośrodkach rehabilitacyjnych w górach pracują specjaliści, tacy jak fizjoterapeuci, lekarze rehabilitacji, pielęgniarki i terapeuci, którzy zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę medyczną.
serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0