Apartamenty w górach

(45)
Znaleziono 45 obiekty spełniające Twoje kryteria

Apartamenty w Górach

Apartament to w największym skrócie luksusowy pokój w górach. Ale różnice są jednak znaczące. Podczas gdy pokój w góach to z reguły jedno pomieszczenie - apartament najczęściej składa się z części dziennej i części sypialnianej (jednej lub kilku sypialni). W części dziennej znajduje się najczęściej dość duży salon z aneksem kuchennym, czasem występuje również oddzielny aneks jadalny. Nie może oczywiście zabraknąć łazienki - ta często oferuje więcej niż tylko kabinę prysznicową. Apartamenty to także wysoki poziom wyposażenia.

Co prawda apartamenty są droższe niż pokoje, ale oferują też zdecydowanie wyższy komfort wypoczynku. Oferta apartamentów w górach jest zróżnicowana. Nie ma tu kategoryzacji jak w hotelach (gwiazdki), należy więc bardziej szczegółowo zapoznać się z ofertą. Część apartamentów to pojedyncze obiekty, ale są również oferty większych obiektów apartamentowych - te często oferują również dodatkowe udogodnienia jak siłownia, basen, ogród z placem zabaw czy obiekty gastronomiczne.

Pokoje w górach są najczęściej tańsze niż apartamenty (jeśli porównamy podobne lokalizacje). I tu kończy się ich przewaga nad apartamentami. Apartamenty są z reguły większe, lepiej wyposażone, posiadają aneks kuchenny, a często podzielone są na część dzienną i sypialnianą - jednym zdaniem zapewniają wyższy komfort wypoczynku. Warto je rozważyć, zwłaszcza wtedy gdy nasz urlop jest krótki - różnica w cenie nie będzie aż tak dotkliwa.

W górach dość liczną kategorią noclegową są obiekty oferujące apartamenty. Jak kształtują się ich ceny? Nocleg w apartamencie w górach znajdziemy już od 50 zł za osobę na dobę. Ale w bardziej obleganych lokalizacjach, w luksusowych apartamentowcach ceny są wyższe, czasem dużo wyższe. Na pocieszenie warto zauważyć, że w większych obiektach - kompleksach możemy liczyć na dodatkowe usługi - strefa SPA, fitness, basen czy oferta wyżywienia.

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze wielkości apartamentu w górach jest ilość osób, jaka ma w nim być zakwaterowana. Jeśli jedziemy we dwie osoby - wielkość apartamentu ma drugorzędne znaczenie. Jeśli jedziemy na urlop w 4 osoby (nawet jeśli dwójka z nich to dzieci) warto rozważyć apartament dwupokojowy (nawet mniejszy) - tak, żeby można było np. położyć dzieci wcześniej, a w drugim pokoju się spokojnie relaksować. Jeśli cena nie jest aż tak istotna, warto rozważyć apartament, który ma dodatkowo wydzieloną część dzienną - pobyt w takim obiekcie będzie bardziej komfortowy.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00