Dom jak dawniej

Dom jak dawniej to klimatyczna, stylowa chata usytuowana w Szklarskiej Porębie Górnej (200 m od wyciągu na Szrenicę).

Stefana Okrzei 21, Szklarska Poręba

Dom jak dawniej  to klimatyczna, stylowa chata usytuowana w Szklarskiej Porębie Górnej (200 m od wyciągu na Szrenicę). Dom przystosowany jest do wynajmu całorocznego, wynajmowany jest w całości do max 8 osób. Parking na max 3 auta osobowe. 

Dom otoczony jest wieloletnimi krzewami rododendronów oraz drzewami  iglastymi. Chata posiada oryginalne wykończenia wnętrz z  1927 roku między innymi stylowe szafy, drewniane sufity i podłogi czy oryginalne okucia drzwiowe. W salonie zachowano wiele zabytkowych elementów  pochodzących jeszcze z czasów pierwszego właściciela.

We wszystkich pomieszczeniach można korzystać  z bezpłatnego Wi-Fi. Ogrzewanie obiektu gazowe ( w salonie  - kominek elektryczny 3D ). Obiekt jest monitorowany. Na posesji posiadamy mini plac zabaw, zamykaną piaskownicę, grill przenośny, stół biesiadny z wiatą. W obiekcie nie akceptujemy zwierząt.

W okresie zimowym:

 • Zalecamy posiadanie łańcuchów śniegowych na koła samochodów w okresie zimowym.
 • Informujemy, że w  dniu zameldowania posesja obiektu wraz z parkingiem i chodnikami jest odśnieżona i przygotowana na przyjazd Gości. W trakcie wynajmu obiektu zarządca, obsługa, jak i właściciel obiektu nie odpowiada za odśnieżanie i solenie posesji w tym parkingu i chodników. Obiekt udostępnia dla Gości: piasek, sól oraz sprzęt do odśnieżania. 
 • W trosce o bezpieczeństwo naszych Gości zakupiliśmy do dwóch domów: Dom jak dawniej oraz Dom w sam raz  ozonatory w celu usuwania ewentualnych: wirusów, bakterii, grzybów oraz zapachów. Informujemy, że po każdym pobycie Gości ozonujemy powietrze w obiektach.  

Serdecznie zapraszamy w gościnne progi starodawnej chaty.


Obiekt posiada 3 sypialnie z łazienkami (w każdej łazience znajduje się m.in. prysznic, WC, suszarka do włosów). Pokój nr 1 na piętrze - przystosowany dla max. 3 osób; pokój nr 2 na piętrze - dla max. 3 osób; pokój nr 3 na parterze - dla max. 2 osób. Dodatkowo w obiekcie znajdują się na parterze salon z kominkiem elektrycznym 3D z dodatkową funkcją grzania, biesiadnym stołem i dużą kanapą, płaskim telewizorem, wieżą. W obiekcie znajduje się również w pełni wyposażona kuchnia oraz dodatkowe WC.

Dla naszych Gości dajemy m.in.: do dyspozycji:

 • jeden komplet ręczników dla każdego z Gości (ręcznik mały i średni )
 • deskę do prasowania
 • żelazko
 • suszarkę na pranie
 • przedłużacz
 • 1 grzejnik
 • 1 wentylator (ciepłe powietrze)
 • wentylator (chłodzący) w każdym pokoju w okresie letnim
 • łóżeczko turystyczne dla dziecka do lat 1,5 wraz z kołderką i poduszeczką, kocyk, mata do raczkowania (chęć skorzystania z łóżeczka należy zgłosić w rezerwacji )
 • krzesełko do karmienia (chęć skorzystania z krzesełka  należy zgłosić w rezerwacji)
 • wanienka dla dziecka do 8-12 kg (chęć skorzystania z wanienki  należy zgłosić w rezerwacji)
 • 2 stoliki niebieskie dla dzieci wraz z 4 niebieskimi taborecikami 
 • z tyłu obiektu:  komplet biesiadny, grill przenośny, wiata,mini plac zabaw z atestem
 • sprzęt do utrzymania czystości: odkurzacz, mop z wiadrem, szczotka, szufelka i zmiotka.
Zobacz więcej

Udogodnienia

garden

Ogród do dyspozycji gości

parking

Parking

shared_kitchen

Kuchnia ogólnodostępna

towels

Ręczniki

privat_bathroom

Prywatna łazienka

heating

Ogrzewanie

cookware

Przybory kuchenne

parking

Bezpłatny parking

wifi

Bezpłatne WiFi

monitoring

Monitoring

Język angielski

microwave

Mikrofalówka

cash

Płatność gotówką

hairdryer

Suszarka do włosów

wifi

Wi-Fi

fridge

Lodówka

washing_machine

Pralka

open_year_round

Obiekt całoroczny

oven

Piekarnik

iron

Żelazko

tv

Telewizor

grill

Grill

boiling_pot

Czajnik elektryczny

card

Płatność kartą

dishwasher

Zmywarka

Zobacz więcej

Cennik i regulamin

Dom wolnostojący dla max 8 osób.

 od 31-go maja do 20-go czerwca :

                                   cena 990 zł za dobę / za dom  -  cena obowiązuje od min 3 dób wynajmu

 od 21-go czerwca do 31-go sierpnia:

                                   cena 990 zł za dobę / za dom  - od min 4 dób wynajmu

od 01-go września do 20-go września :

                                   cena 990 zł za dobę / za dom  -  cena obowiązuje od min 3 dób wynajmu

                             

Dom przygotowany do max. 8 osób - łącznie: 6 łóżek 1-osobowych + 1 łóżko małżeńskie .

 Dom wynajmujemy w całości nie na pokoje. 

 Parking w cenie:

 a). w okresie zimowym  na max 3 auta osobowe  lub 2 auta typu Van

 b). w pozostałych okresach roku do 4 aut osobowych  lub 2 auta typu Van. 

 cena zawiera  podatek VAT

 cena nie zawiera taksy klimatycznej (opłaty miejscowej )

W okresie świątecznym, w Sylwestra, w okresie ferii zimowych oraz w niektóre weekendy  wynajmujący zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian cen -  zmiana ceny nie dotyczy pobytów  zarezerwowanych.

Płatność:

a). przelew -zadatek w wysokości 50%  ceny za cały pobyt, druga część płatności  gotówką / kartą podczas zameldowania 

lub na życzenie Gości

b). przelew -  zadatek w wysokości 100%  za cały pobyt

W obiekcie pobieramy dodatkowo w momencie zameldowania tylko i wyłącznie gotówką: opłatę miejscową i kaucję zwrotną. Kaucja zwrotna wysokości 1000 PLN  ( 250 Euro ) zaś w okresie Sylwestra - 1500 PLN ( 380 Euro ).

W okresie Sylwestra należy dokonać wpłaty drugiej części  kwoty za pobyt  przelewem najpóźniej do 15-go listopada br. W przypadku braku przyjazdu do obiektu kwota za cały pobyt nie podlega zwrotowi.

Obsługujemy transakcje tylko i wyłącznie: VISA , Maestro, MasterCard  (  karty wydane w Polsce ). W przypadku nie dokonania płatności kartą z przyczyn niezależnych od obsługi tzw. siły wyższe np. brak połączenia wifi, uszkodzenie terminala oraz w przypadku odrzucenia transakcji z powodu braku środków i innych -  Gość jest zobowiązany do zapłaty za pobyt podczas zameldowania w formie gotówkowej. Obiekt może być wydany do dyspozycji osoby rezerwującej tylko i wyłącznie po opłaceniu całkowitej kwoty za pobyt, opłaty klimatycznej oraz kaucji zwrotnej.

Dane do przelewu:

DS SOL Dariusz Soczomski

 

Bank Millennium SA  w PLN 

SWIFT CODE: BIGBPLPW

numer konta: 56116022020000000338395257

IBAN:PL56116022020000000338395257

Informacje ogólne:

Obiekt udostępnia ręczniki - jeden średni i jeden mały dla każdego Gościa

Na wyposażeniu obiektu - 1 krzesełko do karmienia dziecka, 1 łóżeczko turystyczne oraz 1  wanienka dla dziecka max 12 kg ( należy zgłosić  obsłudze na min jeden dzień przed zameldowaniem )

Obiekt nie serwuje posiłków.

Obiekt nie akceptuje zwierząt.

Obiekt nie posiada pomieszczenia na sprzęt do sportów zimowych.

Wystawiamy faktury VAT za pobyt. 

Przed dokonaniem przelewu proszę o informację czy będzie wystawiana faktura na firmę, czy  na osobę fizyczną czy  tylko paragon na osobę fizyczną.

Jeżeli życzą sobie Państwo fakturę wówczas prosimy o podanie danych przed dokonaniem przelewu.

Faktury będą przekazane drogą mailową.

W okresie zimowym zalecamy posiadanie łańcuchów śniegowych na koła samochodów.

W dniu zameldowania w okresie zimowym  posesja obiektu z przodu domu tzn.: parking i chodnik jest odśnieżona i przygotowana na przyjazd Gości.  Tył oraz boki posesji nie odśnieżamy - wejście tylko i wyłącznie na odpowiedzialność Gości.

W trakcie wynajmu obiektu zarządca, obsługa, jak i właściciel obiektu  nie odpowiada za odśnieżanie i solenie posesji w tym parkingu i chodników.

Obiekt udostępnia dla Gości: piasek, sól oraz sprzęt do odśnieżania. W związku z powyższym zarządca obiektu, obsługa, jak i właściciel nieruchomości  nie odpowiada za złamania i inne urazy związane z nieodśnieżoną posesją, parkingiem i chodnikami. 

Zarządca obiektu, obsługa, jak i właściciel nieruchomości nie odpowiada również za złamania i inne urazy związane z niewłaściwym użytkowaniem domu.   

Informujemy, że brama wjazdowa nie posiada czujnika” stopu” w związku z powyższym  zarządca obiektu, obsługa, jak i właściciel nieruchomości  nie odpowiada za niewłaściwe używanie bramy/uszkodzenie auta.

Od momentu przekazania kluczy  dom pozostaje pod opieką Gości tzn. właściciel domu nie przebywa wraz z Gośćmi na terenie obiektu w związku z powyższym zgodnie z regulaminem obiektu podczas zameldowania jest pobierana kaucja. W dniu wymeldowania po sprawdzeniu obiektu kaucja jest zwracana. Wymeldowanie jest równoznaczne z rozliczeniem się obiektu z kaucji.

W dniu wymeldowania po sprawdzeniu obiektu kaucja jest zwracana w przypadku stwierdzenia braku szkód/kradzieży. Informujemy, że w przypadku wyrządzonych szkód nie przewyższających kaucji strony podpisują dokument stwierdzający zgodę osoby najmującej obiekt na pobranie należnej kwoty – w  sprawach spornych oraz kwotach przewyższających wysokość kaucji będą wzywane odpowiednie służby.

Wynajmujący nie odpowiada za awarie i ich skutki wynikłe z działania „sił wyższych” tj.:  awaria wody, awaria prądu, źródłowych przekaźników Internetu, awaria TV itp.W przypadku wystąpienia niemożliwych do przewidzenia okoliczności, których skutków nie można natychmiast zlikwidować zwyczajowymi środkami, Wynajmujący ma prawo odstąpić od umowy.    Dotyczy to również przypadków, w których bezpieczeństwo  Najemcy lub jego majątku, nie będzie mogło być zagwarantowane  z powodów niezależnych od Wynajmującego. Środki wpłacone przez  Najemcę podlegają zwrotowi, z potrąceniem kwot należnych za usługi już wyświadczone.

W przypadku  sprzedaży obiektu  Wynajmujący ma prawo odstąpić od umowy. Środki wpłacone przez  Najemcę podlegają zwrotowi w całości.

                                                                         

Serdecznie zapraszamy - w razie pytań prosimy o kontakt 605208570.


Zobacz więcej
sukces

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana do obiektu noclegowego.

Twoja wiadomość jest wysyłana. Prosimy o cierpliwość

sukces

Twoja wiadomość nie została wysłana do obiektu noclegowego.

Przepraszamy, jeśli pojawił się problem z wysłaniem pytania, skontaktuj się z nami

Błąd:

347 wyświetleń w 2024r.
serce Twoje ulubione obiekty 0