Lapońska wioska Kalevala w Borowicach

22 czerwca 2021

Lapońska wioska Kalevala w Borowicach - niczym Dolina Muminków w sercu Karkonoszy
Cudze chwalicie, swego nie znacie? Jak się okazuje, ta popularna fraza nadal jest aktualna. Dowodzi tego ilość wspaniałych atrakcji, jakie możemy znaleźć w ośrodkach turystycznych na terenie całej Polski. Do najciekawszych projektów niewątpliwie można zaliczyć lapońską wioskę Kalevala w Borowicach. Miejsce to zaprojektowano na wzór prawdziwych tradycyjnych osiedli położonych na terenie Finlandii. Jakie zatem atrakcje czekają Cię w tym miejscu, pomijając już samą możliwość zwiedzenia jedynego w swoim rodzaju miejsca tego typu w polskich górach? Kalevala ma do zaoferowania odwiedzającym turystom o wiele więcej, niż tylko spacer wśród lapońskich domków.

Domek Muminków i nie tylko!

Właściciele obiektu postawili sobie za cel pokazanie turystom fragmentu tradycyjnej Skandynawii. Gdy tylko odwiedzimy to miejsce, będą na nas czekać liczne atrakcje, których próżno szukać w innych polskich ośrodkach. Fascynujesz się historią tamtego rejonu? Do Twojej dyspozycji zostanie oddany wiernie odwzorowany namiot Wikingów z pełnym wyposażeniem. Dla tych, którzy lubią relaks przygotowano fińskie sauny i beczki kąpielowe. Kalevala oferuje wiele możliwości noclegu - od ręcznie robionych namiotów Lavvu (od 4 do 10 osób) po chaty z grillami. W całej wiosce mogą mieszkać jednocześnie aż 33 osoby - umożliwia to nawiązywanie nowych znajomości i wspólne przeżywanie tego wyjątkowego urlopu.

Jedną z największych atrakcji lapońskiej wioski Kalevala jest Lekkimokki, czyli znany wielu z nas Domek Muminków. Jeśli wizyta w Dolinie Muminków to Twoje niespełnione marzenie z dzieciństwa, masz przed sobą idealną okazję na to, by je spełnić! Warto nadmienić, że nie jest to jedynie atrakcja - Lekkimokki, podobnie jak większość innych obiektów, jest do wynajęcia. Znajduje się tam sypialnia oraz pokój zabaw dla dzieci, co czyni to miejsce idealnym na wyjazd z rodziną.

Na turystów czeka możliwość oglądania pokazów zorzy polarnej w nowoczesnej technologii VR – poczujesz, jakbyś naprawdę odwiedzał Finlandię! Co więcej, w parku mieszkają prawdziwe renifery, które możesz odwiedzić i zobaczyć, jak spędzają swój czas w ciągu dnia lub nocy!

Jeśli planujesz w tym roku wakacje w Karkonoszach, na Twojej liście atrakcji do zobaczenia nie może zabraknąć lapońskiej wioski Kalevala. Satysfakcja i niezapomniane przeżycia gwarantowane!  

Źródło: https://www.karkonosze.pl/kalevala-pl

Wyświetleń: 782

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Walizka dziecięca do samolotu – jaki model...

Walizka dziecięca do samolotu – jaki model wybrać?

Walizka dziecięca to sposób na włączenie ...

Karkonoski Park Ducha Gór...

Karkonoski Park Ducha Gór

Gigantei – Karkonoski Park Ducha Gór Miłośnicy wycieczek po góra...

Co warto zwiedzić w Czechach...

Co warto zwiedzić w Czechach

Co warto zwiedzić w Czechach? - otwarte granice Czechy to kraj uwi...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap