location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Duszniki-Zdrój Noclegi (3)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Duszniki-Zdrój to uzdrowiskowe miasto na Dolnym Śląsku, niedaleko granicy czeskiej. Uzdrowisko w Dusznikach leży poza ścisłym centrum miasta - co zapewnia kuracjuszom wymaganą ciszę i spokój. W centralnym punkcie znajduje się Park Zdrojowy - każdej wiosny porasta go mnóstwo kwiatów. W parku znajdują się 4 fontanny - wśród nich najbardziej znana jest Kolorowa Fontanna. W parku działa także pijalnia wód z wodami: Jan Kazimierz i Pieniawa Chopina, tuż przy pijalni - Muszla Koncertowa.

Po dziś dzień w Dusznikach zachował się średniowieczny układ starego miasta, historyczne świątynie czy dworek Fryderyka Chopina - w którym co roku odbywają się koncerty włącznie z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim. W Dusznikach-Zdroju trzeba także zwiedzić Muzeum Papiernictwa - znajduje się ono w zabytkowym młynie papierniczym z XVII wieku, przy Bystrzycy Dusznickiej. Produkowano i produkuje się do dziś tzw. papier czerpany. W dodatku, podczas pobytu w muzeum, można samodzielnie wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki-Zdrój to nie jedynie miejscowość kuracyjna - to miejsce wypoczynku narciarzy. W dzielnicy Dusznik - Zieleńcu są najlepsze w tej części Sudetów warunki do uprawiania narciarstwa. Funkcjonuje tutaj dużo wyciągów i tras narciarskich (w razie potrzeby są dośnieżane), część tras narciarskich jest dostępnych również po zmroku - są oświetlone. W sezonie letnim, w Zieleńcu, można skorzystać z dużej ilości tras rowerowych.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0