location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Podgórzyn Noclegi (11)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Super miejsce dla GRUP ZORGANIZOWANYCH oraz TURYSTÓW, szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, SAUNA, BALIA. Na odludziu

Podgórzyn to podgórska wieś, położona na wysokości 350 - 500 m n.p.m., nad strumieniem Podgórna. Najstarsze informacje o miejscowości pochodzą z początku XIV stulecia. Wieś była w posiadaniu cieplickiego rodu Schaffgotsch. Schaffgotschowie założyli stawy hodowlane, jeden z większych takich kompleksów w całych Karkonoszach. W XVII w. zaczęła pracę ludwisarnia, produkująca prócz dzwonów także armatnie lufy. W tutejszym, XVIII-wiecznym kościele Św. Trójcy jest także dzwon wytworzony w tutejszej ludwisarni. Działały tutaj również tartak, papiernia a także szlifiernia kamieni szlachetnych i kryształów.

Ciekawostkę stanowi również dawny tramwaj ? pamiątka po linii tramwajowej powstałej w 1911 r. Dzięki niej kuracjusze z sąsiednich Cieplic i turyści, dojeżdżali do Podgórzyna, skąd jest bliżej do karkonoskich szczytów. Obecnie ten tramwaj to jedyna pozostałość po linii tramwajowej.

Najbliższe Podgórzyna obszary Karkonoszy to Przełęcz Karkonoska oraz schronisko Odrodzenie ? jednak by tam dojść trzeba poświęcić mniej więcej czterech godzin. Potem można iść czeskie Karkonosze do centrum narciarskiego ? Szpindlerowy Młyn (Špindlerův Mlýn). Jeśli chcesz wędrować po Karkonoszach to najwygodniej będzie wybrać się na kilka dni z noclegami w karkonoskich schroniskach. Na parogodzinne wycieczki proponujemy podjechać do Karpacza czy Borowic. Z Podgórzyna na kilkugodzinne wyprawy warto wybrać się do Zamku Chojnik, wodospadu Podgórnej w Przesiece czy do sąsiednich Cieplic.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0