Poronin Noclegi

12 obiektów na 1 stronach

Tatry - noclegi w regionie

1

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Poronin na Podhalu - tylko kilka kilometrów do Zakopanego. Stanowi świetną wypadową bazę do zwiedzenia Zimowej Stolicy Polski. Łatwo stąd dotrzeć do Tatrzańskiego Parku Narodowego - najbliższe wejścia do parku to: Cyrhla, Kuźnice, Jaszczurówka (Wylot Doliny Olczyskiej), Brzeziny (wylot Doliny Suchej Wody Gąsienicowej) i Zazadnia (wylot Doliny Filipka).

Latem w Poroninie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne: Poroniańskie Lato, Poroniańskie Śpasy oraz Dzień Misia, Miodu i Bartników. Warto również odwiedzić sławne Termy Szeflary - baseny termalne. W ich skład wchodzą wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny, mające łączną powierzchnię około 1000 m2.

Miłośnicy narciarstwa nie muszą szukać stoków narciarskich w Zakopanem. Stok narciarski Stasikówka w Poroninie o różnicy poziomów wynoszącej 60 metrów i długości trasy 280 metrów obsługiwany jest przez wyciąg orczykowy. Stok jest utrzymywany przez ratrak, sztucznie zaśnieżony i oświetlony. Mieści się tutaj również szkółka narciarska. Można też pożyczyć deskę czy narty.

Poronin to bogata baza noclegowa - noclegi w Poroninie oferują hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe - znajdziemy tu również domki, pokoje czy apartamenty. Oferta gastronomiczna jest równie szeroka.