location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Polanica-Zdrój Noclegi (3)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Polanica-Zdrój to miasto uzdrowisko na Dolnym Śląsku. Historia Polanicy sięga XVI stulecia jednakże najistotniejszy dla uzdrowiska był 1828 rok - kiedy kupił je kłodzki kupiec - Gromls, jako pierwszy pobudował on drewniane łazienki i wybudował pierwszą pijalnię wód. Kolejny znaczący okres to początki XX-tego w. Pobudowano wtedy Dom Zdrojowy z parkiem oraz mniej więcej 50-ciu pensjonatów.

W Parku Zdrojowym (powierzchnia ok 13 ha) można podziwiać rododendrony - rozkwitające od maja, magnolie i kobierce kwiatów. W Parku Zdrojowym funkcjonuje również duża atrakcja czyli kolorowa fontanna, a także Pijalnia Wód, Teatr Zdrojowy, Zakład Przyrodoleczniczy. Atrakcją, znajdującą się przy wyjściu z polanickiego parku, jest także betonowa rzeźba przedstawiająca niedźwiedzia polarnego, powstała w 1910 r. Stoi ona w miejscu gdzie doszedł skandynawski lodowiec w czasie ostatniego zlodowacenia.

Będąc w Polanicy warto udać się do Góralki - Letniego Toru Saneczkowego - konstrukcję stanowi stalowa rynna, po której zjeżdżający poruszają się na sankach, kółkami w miejsce płóz.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0