location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Lądek-Zdrój Noclegi (0)

Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Zobacz wszystkie obiekty

Lądek-Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w Kotlinie Kłodzkiej, w pobliżu granicy z Czechami. Uzdrowisko słynie z wód z domieszką radonu, wód termalnych fluorkowych i siarczkowych. Najbardziej charakterystycznym obiektem jest zakład przyrodoleczniczy Wojciech z okrągłym basenem z wodami termalnymi. Jak w większości uzdrowisk, tak i tu warto odwiedzić Park Zdrojowy z fontanną w centralnym punkcie.

Co warto zobaczyć w Lądku? Warto wybrać sie do arboretum czyli ogrodu leśnego. W Arboretum w Lądku-Zdroju na powieżchni powyżej 2 hektarów rośnie wiele gatunków drzew i krzewów pochodzących z całego świata. Ogólny wygląd tego ogrodu sprawia wrażenie naturalnego, a nie stworzonego ręką człowieka. Lądek może pochwalić się również dwuprzęsłowym kamiennym mostem Św. Jana Nepomucena, pochodzącym z XVI wieku, XVII-wiecznym Kościółem Narodzenia NMP, czy barokową rzeźbą przedstawiającą Trójcę Świętą.

W obrębie miasta znajduje się Stacja Narciarska Lądek-Zdrój, która jest stosunkowo niewielkim ośrodkiem narciarskim zlokalizowanym na północnych zboczach Trojaka (766 m n.p.m.). W ośrodku działają trzy wyciągi narciarskie obsługujące trasy narciarskie. Najdłuższy jest wyciąg orczykowy - 600 m. Jeśli Stacja Narciarska Lądek Zdrój to za mało zawsze można udać się do Ośrodka Górskiego Czarna Góra (około 10 km od miasta). A tu działa ponad 10 wyciągów i tereny zjazdowe z nartostradami o łącznej długości ponad 8 km o zróżnicowanym stopniu trudności.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0