0

Kudowa-Zdrój Noclegi

Znaleziono 2 obiekty spełniające Twoje kryteria

Kotlina Kłodzka - noclegi w regionie

1

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Kudowa-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa przy granicy z Czechami, w Kotlinie Kłodzkiej. To pierwsze, oficjalne uzdrowisko kardiologiczne w Niemczech pod koniec XIX wieku (1870 r.). Najbardziej dynamiczny rozrost uzdrowiska to natomiast początki wieku XX-tego. Do dzisiaj zachowało się sporo obiektów z tego, okresu. Warto odwiedzić tutejszy Park Zdrojowy - napotkamy tu wiele egzotycznych gatunków roślin i staw z fontanną. Na obszarze parku znajduje się również pijalnia z dwoma źródłami: Śniadecki oraz Marchlewski. Pijalnię ozdabiają freski pozwalające poznać Dolny Śląsk z początków XX-tego stulecia. Oprócz tego, w parku znajduje się muszla koncertowa, podświetlana wieczorową porą fontanna oraz stara, o żeliwnej konstrukcji, hala spacerowa, do której w latach 70. XX wieku dobudowano scenę i tak powstał Teatr Pod Blachą.

Kudowa-Zdrój to rónież idealna baza do wycieczek po Górach Stołowych. Warto wybrać się na Szczeliniec Wielki oraz zwiedzić Błędne Skały. To charakterystyczny labirynt górski utworzony przez formacje skalne. Warto też skorzystać z propozycji miejscowego aquaparku, który prócz wodnych atrakcji oferuje także saunę, siłownię czy kręgielnię. Jeśli jest się już w Kudowie-Zdroju, warto też udać się do Czermnej (część Kudowy). Znajduje się tutaj unikalna atrakcja - jedyna w Polsce i tylko jedna z trzech w Europie - Kaplica Czaszek. To mała kaplica, w której ściany wyłożone są kośćmi i czaszkami ludzkimi. Także w Czermnej jest Szlak Ginących Zawodów. To zagroda w której poznamy zanikające już zawody - garncarz, tkacz, kowal. Wypieka się tutaj również, chleb (według dawnych receptur), którego można skosztować. Jadąc dalej z Czermnej dojedziemy do Pstrążnej. Działa tu skansen - czyli Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego. Zgromadzono tu drewniane zabudowania przeniesione z całej Kotliny Kłodzkiej. Eksponaty pochodzące z okresu od XVIII do początków XX wieku, są opisane, tak aby można było poznać ich przeznaczenie. W okolicy Kudowy Zdroju warto zwiedzić Śląską Jerozolimę - Wambierzyce (Sanktuarium Maryjne), ruchomą szopkę - także w Wambierzycach, Kłodzko, Duszniki czy Polanicę-Zdrój.

Do Kudowy Zdroju warto przyjechać, nie tylko aby podratować swe zdrowie. Kudowa to świetne miejsce na wczasy w górach!