Noclegi w KARKONOSZACH

123 obiektów na 3 stronach
1 2 3 >>

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Karkonosze to najwyższa partia Sudetów. W Karkonoszach, choć nie są tak wysokie jak Alpy czy Tatry, panuje klimat podobny do tego w Alpach - z wysoką ilością opadów atmosferycznych, niskimi temperaturami, co skutkuje długim okresem, w jakim zastaniemy tutaj śnieg. A to z pewnością ucieszy narciarzy, ale i miłośników ośnieżonych panoram.

Najwyższym wierzchołkiem w Karkonoszach jest, położona na granicy z Czechami, Śnieżka (1602 m n.p.m.) - cel licznych wycieczek tak latem, jak i zimą. Poza górskimi szczytami w Karkonoszach można zobaczyć wiele formacji skalnych - najbardziej znane z nich to Pielgrzymy, Trzy Świnki, Owcze Skały, Ptasie Gniazda czy Końskie Łby. Warto również odwiedzić karkonoskie wodospady: Kamnieńczyka, Szklarki, Podgórnej - a po czeskiej - Wodospad Panczawski (najwyższy wodospad Karkonoszy - 148 m) czy Wodospad Mumlawy w Harrachovie. Sieć szlaków turystycznych jest dobrze rozbudowana, a do tego w Karkonoszach na turystów czeka wiele schronisk.

Zimą Karkonosze zapraszają na narty - tak zjazdowe jak i biegowe. Zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie działa wiele wyciągów i tras narciarskich.

Noclegi w Karkonoszach? Tu Karkonosze oferują bardzo wiele - od dużych ośrodków jak Karpacz, Szklarska Poręba, Pec pod Śnieżką po małe miejscowości podgórskie jak Jagniątków, Jakuszyce czy Borowice.