CHYBOTEK
Przesieka k/Karpacza

CHYBOTEK
Przesieka k/Karpacza

ul. Karkonoska 44, Przesieka k/Karpacza, Przesieka k/Karpacza

Cena od 70 zł/os.

Są we Wszechświecie miejsca, do których chce się wracać, w których gubimy poczucie czasu, możemy odetchnąć, złapać równowagę, podelektować się spokojem i atmosferą braku presji... Takie miejsca mają szczególną wibrację i najwyższą harmonię.
Dlatego zapraszamy do Ośrodka Chybotek. Na samej górze Przesieki, przy Karkonoskiej 44, przy wodospadzie Podgórnej... i kaskadzie Myi- tutaj zaczynają się i kończą turystyczne szlaki karkonoskie, oraz rowerowe singletracki (nowo otwarte, o różnych stopniach trudności). Ponieważ znajdujemy się o przysłowiowy rzut beretem od Wodospadu Podgórnej- często gościmy Morsów, dla których kąpiel w górskiej, pięknej rzece jest cenną atrakcją.

Wspaniali Kucharze Taverny Bartolini, która znajduje się na terenie Chybotka, ugoszczą Państwa zacnie- ugotują specjalnie dla Was pyszne jedzenie- tradycyjne- i wegetariańskie- wedle życzenia. Dzieci mają do dyspozycji piaskownicę i zabawki na świeżym powietrzu. 
W naszym Ośrodku możecie się Państwo zatrzymać- na ile chcecie, na krótko, lub na dłużej. Przyjmujemy gości indywidualnych, oraz grupy. Dysponujemy 50-cioma miejscami noclegowymi w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych, a także trzema salami (taverny, bankietowa i kominkowa), w których organizujemy imprezy, bankiety, wesela, szkolenia, konferencje, warsztaty, spotkania biznesowe, zielone szkoły i kolonie (mamy wszystkie konieczne zezwolenia). Jesteśmy w stanie obsłużyć imprezę na 100 osób, nasz profesjonalny personel otoczy Państwa ciepłem i serdeczną opieką. 
Parking znajduje się tuż przy naszym Ośrodku. Rowery można bezpiecznie przechowywać w garażu. 

Jesteśmy najlepszym wyborem dla TURYSTÓW PIESZYCH, dla KOLARZY GÓRSKICH (na każdym stopniu zaawansowania), dla MIŁOŚNIKÓW PYSZNEJ KUCHNI (wszystkie potrawy nasi kucharze przygotowują osobiście, nie korzystamy z gotowych wyrobów garmażeryjnych !), GOŚCI WESELNYCH, TWÓRCÓW (u nas naprawdę można się skupić i poddać wpływom najwyższej wibracji)- i wszystkich, którzy tęsknią za kontaktem z czystą naturą. Pod naszymi oknami śpią leśne zwierzęta, krystaliczna woda Podgórnej i Myi zachęca do kąpieli. Z przyjemnością gościmy u nas PSY, KOTY I INNE ZWIERZĄTKA DOMOWE- zapraszamy Państwa z pupilami. 
Dbamy o Etykę, Dobro ogólne, Naturę, Zwierzęta i atmosferę najwyższej Życzliwości. Bardzo serdecznie zapraszamy.

NASZA OFERTA:

Pokoje 2-, 3- i 4- osobowe z łazienkami (także z łóżkami małżeńskimi)
Duży parking dla samochodów, autokarów. Garaż dla rowerów.

Dodatkowe atrakcje:
TAVERNA BARTOLINI (przepyszne jedzenie- także VEGE)
Wodospad Podgórnej
Singletracki dla rowerów
Wyjście na wszystkie najsłynniejsze szlaki karkonoskie
Boisko do siatkówki i badmintona
Miejsce na ognisko i grill
3 sale- możliwość organizacji spotkań, wesel, imprez okolicznościowych, szkoleń, konferencji, zlotów, zielonych szkół, kolonii i zimowisk (posiadamy wszystkie konieczne zezwolenia) itp.
Plac zabaw
Sala do tańca
Garaż dla rowerów
Jesteśmy przyjaźni zwierzętom
Ogródek z leżakami

Doba hotelowa trwa u nas od 14:00 w dniu przyjazdu, do 12:00 w dniu wyjazdu.

OKOLICE OBIEKTU:

Przesieka to wczasowa, podgórska wioska położona niedaleko Jeleniej Góry i Karpacza. Wieś leży na wysokościach 480 - 650 m n.p.m., w dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi. Przesieka ma rozrzuconą zabudowę, typowe dla niej są domy rozproszone na stokach, otoczone lasem. Taki układ miejscowości powoduje, iż dominującą właściwością wsi jest cisza. Bardziej zagęszczona zabudowa znajduje się w niżej położonej, północno-wschodniej części wioski. Pierwsze potwierdzone notatki odnoszące się do miejscowości dotyczą wieku XVII-tego. Cesarz przekazał wieś Georgowi Andreasowi Schwinghammerowi - weteranowi wojny trzydziestoletniej. Nazwa wsi Przesieka zaistniała w 1946 r., tuż po wojnie nazywała się Matejkowice, za sprawą znalezienia w niej zaginionych obrazów Matejki.

Początki turystyki w miejscowości to połowa XIX wieku, u schyłku wieku Przesieka była nawet chętniej odwiedzana niż Karpacz. Przed wybuchem wojny Przesieka była znanym, karkonoskim ośrodkiem sportów zimowych. Modne były wówczas wędrówki narciarskie, saneczkarstwo, łyżwiarstwo a także skoki narciarskie - co ciekawe, w Przesiece było wówczas kilka skoczni narciarskich. Lata 60 i 70-te to największy ruch turystyczny za sprawą Funduszu Wczasów Pracowniczych, studenckich rajdów oraz masowej turystyki.

Dziś Przesieka to cicha miejscowość turystyczna. Jej walorem jest lokalizacja - z pobliskiej Jeleniej Góry można dojechać komunikacją miejską - linie nr 4 (z centrum) i 18 (z Cieplic). Główna atrakcja Przesieki to Wodospad Podgórnej - potrójna kaskada wysoka na 10 metrów. Pod wodospadem znajduje się węzeł podgórskich szlaków turystycznych. Przez miejscowość prowadzą szlaki turystyczne: zielony do Karpacza i w drugą stronę do Zamku Chojnik i Szklarskiej Poręby; niebieski prowadzi na Przełęcz Karkonoską, i dalej na karkonoskie szczyty; żółty na Słonecznik oraz inne, do sąsiednich miejscowości. Atrakcje turystyczne: Wodospad Podgórnej, wysoki na 10 m trzeci pod względem wysokości w Karkonoszach; Skałki - Dziurawa Skała, Szwedzkie Skały; Chybotek i Waloński Kamień - ciekawe bloki granitowe; Bike Maraton - coroczna impreza dla wszystkich entuzjastów rowerów oraz terenowego szaleństwa.

CENNIK:

CENNIK:

Pokój standard (cena za dobę/os.) 70 zł
Pokój standard- dzieci do 7 lat (cena za dobę/os.) 35 zł
Apartament (cena za dobę/os.) 100 zł
Apartament- dzieci do 7 lat (cena za dobę/os.) 50 zł
Zwierzęta (za 1 dobę) 10zł


CENNIK W OKRESACH SPECJALNYCH (obowiązujący w czasie świąteczno-noworocznym, wielkanocnym i podczas długich weekendów- majowego, czerwcowego i sierpniowego):

Pokój standard (cena za dobę/os.) 100 zł
Pokój standard- dzieci do 7 lat (cena za dobę/os.) 50 zł
Apartament (cena za dobę/os.) 150 zł
Apartament- dzieci do 7 lat (cena za dobę/os.) 75 zł
Zwierzęta (za 1 dobę) 10zł

 

Dzieci do lat trzech (śpiące z rodzicami lub we własnym łóżeczku) nocują bezpłatnie.

Do rachunku doliczana jest opłata pobytowa - 2 zł/ doba na rzecz gminy Podgórzyn

Płatności można dokonać gotówką lub kartą.


WYŻYWIENIE:

Śniadanie- 20 zł
Obiadokolacja- 30 zł

Taverna Bartolini zaprasza na pyszne dania regionalne i międzynarodowe z karty- także wegetariańskie.


Wyślij zapytanie rezerwacyjne:

Firma Akcept Wojciech Deja nie przechowuje Twoich danych, które wypełniłeś w tym formularzu zapytania o dostępność miejsc noclegowych. Przesyłamy je bezpośrednio do obiektu noclegowego w postaci elektronicznej. Twoje dane nie są gromadzone w naszych bazach danych. Na Twoje zapytanie odpowie bezpośrednio obiekt noclegowy.

Przesieka k/Karpacza podobne noclegi