Świeradów-Zdrój Noclegi

6 obiektów na 1 stronach

Karkonosze - noclegi w regionie

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Świeradów-Zdrój to turystyczne miasto w Górach Izerskich, w pobliżu niemieckiej i czeskiej granicy. Świeradów-Zdrój - to miasto uzdrowisko, tutejsze wody zdrojowe z radonem oddziaływają prozdrowotnie na organizm. Atrakcją jest wyjątkowa Hala Spacerowa - to przeszkolona, zadaszona hala o długości 80 metrów, o modrzewiowej konstrukcji, bogato zdobiona, z małą sceną, odbywa się na niej wiele koncertów. W tej hali jest źródło z pijalnią wód (szczawy radonowo-żelaziste). W okolicy Domu Zdrojowego znajduje się Park Zdrojowy.

Świeradów-Zdrój to znakomite miejsce do wędrówek w Góry Izerskie. Najbliższy szczyt to Izerski Stóg (1107 m n.p.m.) z górskim schroniskiem. Można na niego dotrzeć idąc jednym ze szlaków turystycznych, względnie wjechać nowoczesną Koleją Gondolową. Kolej funkcjonuje cały rok, wwożąc narciarzy zimą, a latem - turystów rowerowych oraz pieszych. W sąsiedztwu Izerskiego Stogu leży czeski wierch Smrek (1124 m n.p.m). Z tej lokalizacji warto iść bardziej na wschód, na Halę Izerską do następnego schroniska - Chatki Górzystów.

Świeradów Zdrój zimą zaprasza narciarzy. Dzięki kolei gondolowej bez trudu można dotrzeć na Izerski Stóg, a tutaj na entuzjastów "białego szaleństwa" czeka długa na 2500 m trasa narciarska - sztucznie dośnieżana i oświetlona po zachodzie słońca. W sąsiedztwie nie brakuje także krótszych stoków i tras i łatwiejszych. Funkcjonuje tutaj także wiele tras dla "biegaczy" na nartach. Świeradów-Zdrój i Góry Izerskie są stolicą rowerzystów górskich. Wyznaczonych jest tu dużo tras rowerowych, mają miejsce maratony rowerowe, downhill, MTB bądź konkursy BMX.

Świeradów to dobra baza wypadowa - funkcjonuje tu wiele restauracji kawiarni, barów, z kolei noclegi w Świeradowie-Zdroju to przeróżna oferta hoteli, apartamentów, domów gościnnych, pensjonatów. Nie brakuje też tańszych pokoi i kwater.