Noclegi w KOTLINIE KŁODZKIEJ

4 obiektów na 1 stronach
1

Często zadawane pytania

Cena za nocleg w górach zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej szlaków turystycznych, wyciągów narciarskich i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Od około 50 zł od osoby można już znaleźć nocleg w obiektach położonych w najpopularniejszych miejscowościach, choć często będzie on trochę oddalony od głównych atrakcji.

Noclegi w górach to wiele kategorii obiektów. W górach znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop z dziećmi powinniśmy szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, warto szukać obiektów z dodatkową świetlicą czy salą zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Tu nie ma tu reguły - to zależy od konkretnego obiektu. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.

Kotlina Kłodzka to zagłębienie w obrębie Sudetów Wschodnich oraz Sudetów Środkowych. Kotlinę otaczają: Góry Bardzkie, Sowie, Stołowe (Szczeliniec Wielki 919 m n.p.m), Bystrzyckie (Jagodna 978 m n.p.m.), Orlickie (Orlica 1084 m n.p.m.) i Masyw Śnieżnika (Śnieżnik 1425 m n.p.m.) w Sudetach Wschodnich. Cały ten obszar to historyczna Ziemia Kłodzka.

Bezsprzecznie najbardziej przyciągające są Góry Stołowe - to jedyne w Polsce góry o budowie płytowej. Masyw Gór Stołowych jest niezwykle charakterystyczny - to górujący nad otoczeniem płaski obszar, który opada skalistymi, wysokimi zboczami.

Na Ziemi Kłodzkiej funkcjonuje pięć uzdrowisk: Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Lądek-Zdrój oraz Długopole-Zdrój. Funkcjonują tutaj dwa narciarskie kompleksy - Zieleniec (dzielnica Dusznik) oraz Czarna Góra (Masyw Śnieżnika) - pokrywa śnieżna zalega tu nawet przez 150 dni w roku. Co więcej, jest w tej okolicy wiele atrakcji turystycznych: unikalna Kaplica Czaszek w Czermnej (Kudowa Zdrój), Wambierzyce z Sanktuarium Maryjnym, kalwarią i ruchomą szopką, Twierdza w Kłodzku, Krzywa Wieża w pobliskich Ząbkowicach Śląskich, jak i same stare miasta: Kudowa Zdrój, Duszniki, Polanica-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko.

Zapraszamy do uroczej Kotliny Kłodzkiej - na urlop, wczasy, narty - to nie tylko sanatoria!