Noclegi w KOTLINIE KŁODZKIEJ

7 obiektów na 1 stronach
1

Kotlina Kłodzka to zagłębienie w obrębie Sudetów Wschodnich oraz Sudetów Środkowych. Kotlinę otaczają: Góry Bardzkie, Sowie, Stołowe (Szczeliniec Wielki 919 m n.p.m), Bystrzyckie (Jagodna 978 m n.p.m.), Orlickie (Orlica 1084 m n.p.m.) i Masyw Śnieżnika (Śnieżnik 1425 m n.p.m.) w Sudetach Wschodnich. Cały ten obszar to historyczna Ziemia Kłodzka.

Bezsprzecznie najbardziej przyciągające są Góry Stołowe - to jedyne w Polsce góry o budowie płytowej. Masyw Gór Stołowych jest niezwykle charakterystyczny - to górujący nad otoczeniem płaski obszar, który opada skalistymi, wysokimi zboczami.

Na Ziemi Kłodzkiej funkcjonuje pięć uzdrowisk: Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Lądek-Zdrój oraz Długopole-Zdrój. Funkcjonują tutaj dwa narciarskie kompleksy - Zieleniec (dzielnica Dusznik) oraz Czarna Góra (Masyw Śnieżnika) - pokrywa śnieżna zalega tu nawet przez 150 dni w roku. Co więcej, jest w tej okolicy wiele atrakcji turystycznych: unikalna Kaplica Czaszek w Czermnej (Kudowa Zdrój), Wambierzyce z Sanktuarium Maryjnym, kalwarią i ruchomą szopką, Twierdza w Kłodzku, Krzywa Wieża w pobliskich Ząbkowicach Śląskich, jak i same stare miasta: Kudowa Zdrój, Duszniki, Polanica-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko.

Zapraszamy do uroczej Kotliny Kłodzkiej - na urlop, wczasy, narty - to nie tylko sanatoria!